Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy

FORToMANIA 2 - Zaproszenie

FORToMANIA 2 - Zaproszenie

24 lipca 2022 r. (niedziela) teren FORTU III w Piątnicy, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalno-historyczne pt. „FORToMANIA 2”. Jest to bliźniacza impreza plenerowa, którą przeprowadziliśmy w ubiegłym roku. (Link)
Wydarzenie rozpocznie inscenizacja bitwy z 1920 r. w wykonaniu Grupy Historyczno-Edukacyjnej „Szare Szeregi”. Akcja tego bardzo widowiskowego elementu imprezy, będzie rozgrywać się na terenie FORTU III, przy ul. Fortecznej. Start o godz. 13:00.
O godz. 14:00 rozpocznie się „Piknik Forteczny” czyli cykl występów artystycznych, warsztatów historyczno-edukacyjnych, animacji kulturalnych oraz rywalizacja w mobilnej grze terenowej.

Na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne z Polski i zagranicy. Będą to:

zespół muzyki i tańca ludowego „CHEMLON” ze Słowacji,

Projekt Artystyczny MEANDRY,

Zespół Seniorów PIĄTNICZANIE,

zespół TUTORIAL

kapela ZARAŻENI FOLKIEM.

Oprócz doznań artystycznych, uczestnicy Pikniku po raz pierwszy będą mieli okazję zagrać w mobilną grę terenową pt. „Gra o cud nad Narwią – Forty 1920” i wcielić się w postać bohaterskiego obrońcy Twierdzy Łomża. Gra wykorzystuje smartfon z zainstalowaną aplikacją Action Track. Tu więcej o grze.

Ale to jeszcze nie wszystko! W trakcie pikniku będzie można skosztować darmowej, żołnierskiej grochówki z prawdziwej kuchni polowej, odwiedzić stoiska z kuchnią regionalną, spędzić miło czas w strefie animacji kulturalnych i strefie zabaw dla najmłodszych z „dmuchańcami”, uczestniczyć w warsztatach historyczno-edukacyjnych, a także „potańcować” przy muzyce kapeli „Zarażeni Folkiem”.

Obecność obowiązkowa! Zapraszamy!


PATRONAT HONOROWY
WÓJT GMINY PIĄTNICAORGANIZATOR


WSPÓŁORGANIZATORDOFINANSOWANO Z FUNDUSZU GMINY PIĄTNICAPowrót do Strony Głównej

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy

ul. Szkolna 25
18-421 Piątnica Poduchowna
Województwo podlaskie
tel. 86 216 44 34
kom. +48 699 835 193

© 2023 gokpiatnica.pl