Uwaga!!! Zbiórka uczestników wycieczki "Polski Rzym - kultura, historia, legenda " 21 sierpnia o godz. 5:45 w sali naszego Ośrodka. Wyjazd 6:00. Do zobaczenia!

FERIADA 2018

Aż 286 uczestników skorzystało z przygotowanych atrakcji, które znalazły się w programie na tegoroczne ferie zimowe pn. „FERIADA 2018”.
Program przygotowaliśmy tak, aby każdy uczestnik niezależnie od swego wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Zaczynając od zajęć stacjonarnych w naszym Ośrodku, takich jak zajęcia plastyczne, kulinarne, kalambury, karaoke, zabawy interaktywne, poprzez zajęcia rekreacyjne na Gminnej Hali Sportowej oraz wyjazdów do Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Parku Wodnego w Łomży i Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie. Bardzo ciekawą propozycją okazał się „Dzień na folkowo” gdzie uczestnicy w ekspresowym tempie nauczyli się „Trojaka” – śląskiego tańca ludowego, poznali dawne ludowe gry i zabawy, a na podstawie zaprezentowanych strojów kurpiowskich, samodzielnie wykonali „Grzybka” - czyli męskiego nakrycia głowy oraz „Czółka” - które było obowiązkowym elementem stroju każdej panny na Kurpiach.
Jak zwykle, dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do Białegostoku, gdzie od lat stałymi jej elementami są: kryte lodowisko BOSiR-u oraz Kino Helios, tym razem z animacją „Tedi i mapa skarbów”. Trzecią atrakcją wycieczki była wizyta w „Jumper – Park Trampolin”.
Na finał „FERIADY 2018”, zaprosiliśmy wszystkich uczestników do udziału w „Balu kostiumowym” animowanym przez niezwykle groźnych piratów z wyspy ”Świat Zabaw”.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom. Wierzymy że będzie co wspominać :-)
Dziękujemy również:

- Pani Agnieszce Filipkowskiej - dyrektor Centrum Usług Samorządowych, za bezpłatne przejazdy gimbusem
- Damianowi Sobolewskiemu i Arkadiuszowi Wiskiemu, za pomoc przy realizacji programu
- Pracownikom Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie, za niezwykle ciekawe spotkanie i świetne przygotowanie zajęć przyrodniczych
- Projektowi Artystycznemu Meandry, za bezpłatne udostępnienie elementów strojów ludowych

• Świetlica Wiejska w Drozdowie
  • Świetlica Wiejska w Murawach