Menu
ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna 86 216 44 34 gok@gokpiatnica.pl
Urząd Gminy Piątnica

Bilety na program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza "Zjedz kawiorek" dostępne od 21 lutego 2019 r. Cena biletu - 30 zł

Podróże po kulturze... - o projekcie

Jak już wspominaliśmy, również i w tym roku uzyskaliśmy wsparcie finansowe od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2018, na realizację autorskiego projektu pt. ,,Podróże po kulturze – szlakiem stolic”.

Projekt, realizowany jest w okresie maj-grudzień br. w ramach którego odbędą się dwa tematyczne wyjazdy do miejsc oferujących wydarzenia kulturalne prezentowane na najwyższym poziomie artystycznym, muzeów oraz miejsc o wysokim znaczeniu historycznym i narodowym, powiązanych z historycznymi stolicami.

Pierwszy - pn. ,,Śladem dawnych stolic” (12-14 lipiec br.) adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej, zakłada trzydniową eskapadę, podczas którego odwiedzimy Toruń, Biskupin i Gniezno. Zobaczymy m.in. Zamek Golubski, Centrum Popularyzacji Kosmosu ,,Planetarium – Toruń”, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca” w Teatrze Muzycznym w Toruniu.

Drugi – pn. ,,Polski Rzym – kultura, historia, legenda” (21-24 sierpień br.) kierowany do młodzieży starszej, seniorów oraz osób dorosłych. Odwiedzimy Chęciny, Kraków oraz Oświęcim. Zobaczymy m.in.: Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinie Raj, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Armii Krajowej, Galerię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, oraz Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau a także spektakl w Teatrze Bagatela.
Oprócz tematycznych wyjazdów, projekt zakłada również przeprowadzenie Twórczych Warsztatów Form Ceramicznych pt. ,,Symbole Polskości”, inspirowanych historią poznanych miejsc i ich symboliką. Wytworzone dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie podczas „Qlturiady” - czyli imprezy podsumowującej działania projektowe.

Projekt adresowany jest do osób zamieszkujących miejscowości oddalone od największych centrów kultury w Polsce, seniorów, osób dorosłych, dzieci i młodzieży utalentowanej artystycznie oraz podopiecznych placówek wychowawczo – terapeutycznych.


GALERIA

Powrót do strony głównej

 • Kalendarz Imprez
 • Ogłoszenia
 • Konkursy
 • Projekty
 • Wynajem / usługi
 • Kontakt
 • Gminny Ośrodek Kultury Piątnica

  ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna

  86 216 44 34

  gok@gokpiatnica.pl

  © 2019 gokpiatnica.pl / Polityka prywatności i Cookies