Czas na praktykę

Po dwóch spotkaniach konsultacyjnych naszych dziewcząt z projektu Podwórko – Reaktywacja z osobami dorosłymi i seniorami nadszedł czas na przetestowanie kilku odnalezionych gier podwórkowych. Uczestniczki projektu na podstawie opisów, które przygotowały w oparciu o wywiady w Piątnicy i Murawach przeprowadziły na grupie rówieśniczek kilka zabaw. Na warsztat wzięliśmy takie gry jak: Chłopek, grę w gumę, Piekło – niebo, Czarne piwko.

Okazało się, że wiele prostych z pozoru zabaw wymaga często bardzo dużo precyzji, zwinności i koordynacji, ale nie przeszkodziło to nam w świetnej zabawie, której towarzyszyło mnóstwo uśmiechu.

Zachęceni wypróbowanymi już grami i zabawami podwórkowymi, nie możemy się już doczekać jak poradzimy sobie z innymi spisanymi przez nas odkryciami.

I.G.