W dniach 20-23 września Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy jest nieczynny.
Realizacja projektu "Podróże po kulturze - historia, tradycja, sztuka" - wyjazd do Lublina i okolic.
Za utrudnienia przepraszamy.

Etap konsultacji mamy za sobą

W środę zakończyliśmy cykl spotkań uczestników projektu z osobami dorosłymi i seniorami o nazwie Konsultacje Międzypokoleniowe w ramach projektu ,,Podwórko - Reaktywacja”. Ostatnie nasze spotkanie miało miejsce w Świetlicy Wiejskiej w Drozdowie.
Podobnie do poprzednich konsultacji i na tych również zebraliśmy dużo cennych dla nas materiałów. Mieszkanki Drozdowa nie tylko przekazały nam swoją wiedzę na temat gier i zabaw podwórkowych, w które się bawiły w młodości, ale i z chęcią zademonstrowały nam kilka z nich. Nawet Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy podzieliła się z nami swoją wiedzą z zakresu skakania przez gumę. Cały zebrany materiał uczestniczki projektu teraz przeredagują do formy instrukcji i opracują scenariusze do filmów instruktażowych, które będziemy nagrywać już w sierpniu.
Oprócz ciężkiej ,,papierkowej” pracy przy scenariuszach i instrukcjach czeka na nas również testowanie świeżo poznanych gier i zabaw. Będzie ciekawie :-)

I.G.