Uwaga!!! Zbiórka uczestników wycieczki "Polski Rzym - kultura, historia, legenda " 21 sierpnia o godz. 5:45 w sali naszego Ośrodka. Wyjazd 6:00. Do zobaczenia!

"Oni tu żyli, my tu jesteśmy - nie zapominamy"

Miło nam poinformować, że projekt edukacyjno-historyczny pn. "Oni tu żyli, my tu jesteśmy - nie zapominamy", który złożyliśmy do konkursu "Lokalne projekty kulturalne" w ramach programu POMOST DLA NIEPODLEGŁEJ, znalazł się wśród najlepszej 20-stki i otrzymał wsparcie finansowe!

Krótko o projekcie.

Celem projektu jest budowanie postaw obywatelskich i przybliżenie i utrwalenie pamięci historycznej ( lokalnej i narodowej) poprzez upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych rozgrywających się na naszym terenie oraz osób, które je kreowały.
Projekt będzie realizowany przez grupę młodzieży i osób dorosłych z miejscowości Drozdowo. Zakłada szereg działań aktywności artystycznej oraz edukację historyczną.
O przebiegu projektu, będziemy informować równolegle do realizowanych działań.

Program Pomost Dla Niepodległej realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

• Świetlica Wiejska w Drozdowie
  • Świetlica Wiejska w Murawach