Wszystkim uczestnikom wyjazdu do Opery i Filharmonii Podlaskiej na sztukę baletową w wykonaniu Royal Russian Ballet pt. "Jezioro Łabędzie"
przypominamy - zbiórka w sali GOK-u 22 października br. o godz. 15:30. Zabieramy ze sobą bilety!

Cyber-pułapka

Na 7 marca br. zaprosiliśmy do naszego Ośrodka „starsze klasy” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy, aby spektaklem teatralnym „Cyber-pułapka”, zagranym przez krakowskich aktorów z EDU-ARTIS, poruszyć temat dot. konsekwencji jakie niesie za sobą nierozważne korzystanie z sieci internetowej. Temat jak najbardziej aktualny, bardzo ważny, dotykający również dorosłych. Czasem zapomina się o dobrych praktykach i zasadach zachowania szczególnej uwagi podczas korzystania ze współczesnego medium, a to może prowadzić do bardzo dużych kłopotów.
Oprócz wspomnianego tematu bezpieczeństwa w sieci, spektakl ten miał również inne przesłanie. Dotyczyło ono niekorzystnego wpływu na zdrowie i ogólną kondycję organizmu przez wielogodzinne przebywanie przed ekranem monitora lub nieprzerwanego korzystania z ulubionego smartfona. Mamy nadzieję, że przedstawione w spektaklu postępowanie młodej bohaterki i nieprzemyślane działania jej rówieśników, pozwoliło zebranej młodzieży ocenić swoje zachowanie na tle opowiedzianej historii.

Realizacja spektaklu teatralnego „Cyber-pułapka” była częścią działań profilaktycznych podejmowanych przez nasz Ośrodek.