Spotkanie z autorem

Dziś (9 marca 2018) w sali naszego Ośrodka, odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy z p. Stanisławem Chaberkiem – autorem obrazów wykonanych techniką intarsji, które od grudnia do dziś prezentowaliśmy na wystawie pn. „Intarsja – drewno bez tajemnic”. Oprócz przekazywanych ciekawostek związanych z tą oryginalną techniką, pod okiem p. Stanisława, kilku śmiałków próbowało wykonać własnoręcznie element tworzących fragment obrazu. Jak na pierwszy raz, poszło całkiem dobrze! Dzięki bezpośredniemu zetknięciu się z tą metodą, przekonali się sami jak czasochłonne jest to zajęcie oraz ile trzeba mieć w sobie pokładów cierpliwości, aby z kilkuset elementów wykonać chociażby jeden mały „obrazek”. Ale to wcale nie oznacza, że się nie podobało.

Panu Stanisławowi oraz młodzieży szkolnej dziękujemy za przybycie do naszego Ośrodka. Jesteśmy przekonani, że zaproponowana forma spotkania ułatwi młodym ludziom poszukiwanie swego miejsca w świecie kultury i sztuki.